Śledź nas na:
Blog - archiwum

Jeden z najlepszych kierunków na podróż poślubną – poznaj nasz typ na udane wakacje po ślubie!

27 września 2018

Tematy które są u nas wałkowane bez końca dotyczą wszystkiego co jest związane ze ślubem oraz weselem. Za miesiąc powiemy sobie magiczne „tak” przed Bogiem, rodziną i wszystkimi osobami najbliższymi naszym sercom. Chociaż wcześniej organizacja tego dnia nie wprowadzała w naszym domu nerwowej atmosfery – w ostatnim czasie czuć lekkie zagęszczenie powietrza w mieszkaniu. 

Myśli krążą wokół tego dnia intensywnie jak nigdy wcześniej. Nie światło dziennie wychodzą takie sprawy, o których wcześniej nie myśleliśmy z niewiedzy, bądź braku planów na ten aktualnie model imprezy. Ja dodatkowo uświadomiłam sobie, że miesiąc październik o nie tylko czas naszego ślubu ale też chwila w której muszę wrócić do szkoły. Mój kierunek nie uznaje półśrodków dlatego wszystko co związane ze ślubem muszę zrobić już teraz – w każdym razie to, co mogę.

Motywacja jednak jest wielka..

Powoli wykonuję już wszystkie ozdoby ślubne, winietki czy ankiety ślubne. Działam z czymś co może być zrobione już teraz, by w kolejnym miesiącu mieć jak najmniej spraw na głowie. Odhaczając powoli podpunkty z mojej listy weselnej „to do” zatrzymałam się na wcześniej bagatelizowanym podpunkcie. Niby pomijany, zrzucany an dalszy plan – lecz niezwykle ważny. Chodzi mi oczywiście o podróż poślubną. Chociaż zdania są mocno podzielone w tej kwestii, jest masa punktów spornych – uważam że każdemu z nas należy się solidy odpoczynek po całym bardzo zabieganym i zapracowanym roku.

Nie my pierwsi i nie ostatni..

.. organizujemy weselę samodzielnie. Wszystko co damy radę robimy sami. Zaczynając od finansowania całej imprezy, kończąc na papeterii czy ozdobach na stoły. Niektórym przychodzi to wszystko z łatwością, dla nas to czas ogromnego wyczerpania, dużego zaangażowania, jeszcze większej logistyki. Odmawiamy sobie wielu rzeczy, więc tym bardziej powinniśmy nie bagatelizować kwestii podróży poślubnej – należy nam się ten wyjazd jak nigdy.

W głowie kłębi się masa pomysłów. Tyle miejsc chcielibyśmy zobaczyć, tyle nowych zakątków do odkrycia na nas czeka. Do tak wielu krajów chcielibyśmy pojechać. Patrzeć na krajobraz, kosztować lokalnej kuchni, poznawać mentalność ludzi tam mieszkających.. oderwać się na chwilę od tego co było i odpocząć. Gdzieś daleko.

Nasz wyjazd będzie z dziećmi.

Nie wyobrażam sobie innej opcji. Dlatego zależy nam na miejscu do którego lot nie będzie trwał pół dnia, widoki będą cudowne, jedzenie jeszcze lepsze a plaża długa i szeroka. Bardzo kuszą nas miejsca na innych kontynentach – postanowiliśmy jednak na coś, co jest znacznie bliżej. Nie chcemy żałować tego samego dnia tego, że zdecydowaliśmy się na jakiekolwiek wakacje. Chcemy odpocząć, zrelaksować się i cieszyć sobą – już jako pełnoprawna rodzina.

Grecja to idealny kierunek na podróż poślubną.

Lot samolotem nie trwa długo, a zmęczeni przygotowaniami do tego pięknego dnia właśnie tego potrzebujemy – odpoczynku. Stawiamy to zdecydowanie na pierwszym miejscy w hierarchii. Grecja jest też jednym z tańszych kierunków wakacyjnych proponowanych przez biura podróży. W przypadku gdy fundusze na wiele nam nie pozwolą, wiemy że wycieczka nie nadszarpnie znacząco naszego budżetu domowego. Od zawsze jestem zakochana w białych budynkach z niebieskimi dachami. Klimat tego miejsca jest niesamowity i wcale nie dziwi mnie fakt, że to miejsce jest mocno oblegane przez wszystkich naszych znajomych.

Klimatyczne uliczki, cudowni ludzie, przepyszne jedzenie i te widoki. Dla tego co nasze oczy mogą tam zobaczyć – warto. Jak dla nas to strzał w 10! Nie tylko dla nas ale i dla par oczekujących od tego wyjazdu tego co my. 

Dodam jeszcze na sam koniec. Każde z dodanych zdjęć jest własnością mojej kochanej przyjaciółki. Właśnie dlatego warto!

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

4 komentarze

 • Odpowiedz misia 27 września 2018 at 15:46

  Ok ok, ale Grecja ma różne rejony i krajobrazy- który rejon masz na myśli? Gdzie konkretnie się wybieracie? Macie już jakiś hotel wypatrzony? 😉

 • Odpowiedz Kinga 28 września 2018 at 08:31

  No właśnie. Dajcie znać jak było i gdzie dokładnie jedziecie.

 • Odpowiedz ada 11 października 2018 at 09:30

  Super zdjecia:) moze kiedys

 • Odpowiedz Magdalena 22 października 2020 at 14:15

  Grecja to według mnie idealny kierunek na każde wakacje, zarówno z dziećmi, znajomymi czy samodzielnie. Warto chociaż raz w życiu się tam wybrać, aby doświadczyć tej spokojnej kultury, greckiego klimatu. Osobiście byłam tam już kilka razy i na pewno jeszcze wrócę.

 • Odpowiedz

  Nasz Instagram