Śledź nas na:
Blog - archiwum

Jak to jest mieć córkę?

19 sierpnia 2015

Odkąd byłam smrodem nastoletnim marzyłam o rodzinie, takiej mojej, pełnej, prawdziwej. Ta rodzina miała składać się z sześciu dusz. Mama, tata, trzech synów i pies. I widzicie jakie to życie jest okropne, jak mnie ktoś tam do góry nie posłuchał? 
Nie ma taty, nie ma psa, nie ma trzech synów!
Nic się nie zgadza.

Chciałam samych chłopców, od zawsze twierdziłam że chłopcy są mniej problemowi. Zawsze potrafiłam się lepiej dogadać z płcią brzydką niż z piękną.Moje myślenie polegało a tym: „Nie potrafię robić wymyślnych fryzur, dobierać koloru rajstopek pod wzór sukienki, malować paznokci i robić tych wszystkich rzeczy które mama z córką robią”.

Gdy zaszłam w drugą ciążę byłam pewna że będzie drugi syn. Nie było innej opcji, wypierałam z siebie myśli że pod moim sercem może właśnie rozwijać się mała dziewczynka. Byłam na tym etapie, że brzuch nosił już imię Olgierd. Chciałam by tak było dlatego pewnie nie chciałam poznać płci dziecka aż do porodu. Miał być syn.. i co?

Mam za to kogoś o kim nie myślałam przez ułamek sekundy. Moją córeczkę malutką.
I wiecie co?
Nagle potrafię zrobić wszystkim piękne warkoczyki, dobieranie koloru rajstopek do sukienki przychodzi tak naturalnie i jestem najlepszą manikiurzystką w Poznaniu..

Jestem mamą małej dziewczynki, to najlepsze co mnie ostatnio spotkało – serio! Tak od tego uciekałam, tak bardzo nie chciałam. Fakt, już mi podpadła bo pierwsze pół roku nie spałam. Widać też typowo „babskie” cechy charakteru, no wiecie, złośliwość na przykład 🙂 Tylko mimo wszystko to dziewczynka! To miliony sukienek, tiulu, kokardek, spinek, gumek, kucyków, tęczy, lalek, brokatu i Bóg jeden wie czego jeszcze! Która kobieta nie chce przeżywać tego jeszcze raz?
Pewnie jej humorki w wieku 14 lat zwalą mnie z nóg i odwołam cały ten tekst, co do ostatniej kropki. Mimo wszystko mam jeszcze 13 lat na radość z bycia mamą małej dziewczynki.

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

6 komentarzy

 • Odpowiedz Igmu 19 sierpnia 2015 at 21:32

  …no jak to jest..? Cudnownie! Ja już się doczekac nie mogę wspolnych wypadow na zakupy, na plotki przy kawie, na spa, do kosmetyczki… Ach, cudownie jest miec córki :))

 • Odpowiedz Mama Tosi 20 sierpnia 2015 at 08:45

  Ona jest cudowna:-* A te oczy… Już widzę kolejkę kawalerów;)

  • Odpowiedz żyć nie umierać 23 sierpnia 2015 at 19:50

   Zazdroszczę córci 🙂 I to takiej ślicznej córci 🙂 Ja mam 3 synów 🙂 Nie zamieniła bym ich na córki – choć córkę chciałam mieć bardzo. Moja trzecia ciąża była o 180 stopni inna niż dwie pierwsze i właśnie dlatego myślałam, że tym razem urodzę córkę – na ostatnim usg dowiedziałam się że jednak i tym razem będzie synio. Taka moja uroda, że jednak tylko synków rodzę 🙂 Ale psa też mamy, był jeszcze kot, ale uciekł i rybki są 🙂 Więc wielka nasza familia 🙂

 • Odpowiedz Pola 20 sierpnia 2015 at 19:15

  A ja mam odwrotnie.. Całe życie marzyłam o córkach. Myślałam, że w wieku 20-22 lat urodzę pierwsze dziecko, potem co 2-3 lata jeszcze co najmniej 2 córki.. Póki co jestem bezdzietna;p I nie zanosi się w najbliższych latach bym urodziła, chyba, że nie planowaną..;p Tylko studia, praca jako opiekunka od lat kilku mnie całkowicie przekierowała. Teraz chcę synów, są łatwiejsi w obsłudze. No i nie mogę się powstrzymać w kupowaniu małych sukienek, spineczek i takich innych..Jak dobrze być ciocią…:D A Blanka jest cudna, strasznie podobna do Ciebie, chociaż moze dlatego, że nie widziałam D. Ale za te jej oczy dałabym się pokroić <3

 • Odpowiedz Renata 28 sierpnia 2015 at 11:41

  mała księżniczka 🙂 szczęścia Wam życzę!

  Zapraszam do wysłuchania porad psychologa z cyklu Vademecum Świadomego Rodzica – https://www.youtube.com/channel/UCK3f0VzGxPVCbah4yz1NAWg

 • Odpowiedz Hosting Deutschland 10 września 2016 at 06:45

  Podobno „latwiej” jest poczac dziewczynke, bo „zenskie” plemniki, czyli te z chromosomem X sa silniejsze i zyja dluzej. Moga zatem pokonac dluzsza droge do komorki jajowej i doprowadzic do zaplodnienia w trudniejszych warunkach np. gdy nasienia jest mniej. Pary starajace sie o corke powinny zatem wspolzyc na 2-3 dni przed owulacja, bo w sluzie przetrwaja jedynie plemniki zenskie, ktore w trakcie owulacji beda w stanie zaplodnic komorke jajowa.

 • Odpowiedz

  Nasz Instagram