Śledź nas na:
Blog - archiwum

5 tytułów książek dla kobiet (i nie tylko!) które zapadną Ci w pamięci na długo.

20 września 2017

Od 1 września zaczęłam pracę w pewnym miejscu. Ta praca nie wymaga ode mnie zbyt dużo wysiłku dlatego umilam sobie czas najlepiej jak potrafię. Studia zaczynają się dopiero od października, dlatego książki po które sięgam teraz nie są zbyt wymagające. Proste, łatwe i przyjemne. O tak! To określenia które do nich idealnie pasują.

Nie lubię kryminałów. Boje się czegoś, co pobudzi moją wyobraźnię na tyle – że przez 2 dni będę budziła Daniela w nocy by poszedł ze mną do wc zrobić siku. Nie widzę przyjemności w lekturze czegoś co nie sprawia mi przyjemności w 100%. Robię tylko rzeczy które są przyjemne. I te pięć książek właśnie sprawiło, że czas w pracy mijał mi szybko i bardzo miło. Książki mają 250-350 stron. Każda z nich przeczytałam ciągiem przez jakieś 7-8 godzin, zależy jaki ruch aktualnie był w pracy. Jak sama widzisz, potrafią wciągnąć!

Każdego dnia w pracy czytam jedną książkę. Od 1 września przeczytałam ich już 8. Przez 10 dni pracy, przeczytałam 8 książek – myślę że wynik jest całkiem fajny. Szczerze? Od sześciu lat nie miałam tyle czasu na czytanie książek i z radością nadrabiam to, co zmarnowałam przez ten okres.

Przepraszam za jakoś zdjęć, ale jeszcze tak mi nie odbiło by brać aparat do pracy 🙂 a mój telefon liczy sobie – 4 lata! I’m sorry. Myślę że zostanie mi to wybaczone.

Magdalena Witkiewicz „Cześć co słychać?”

Piękna historia pokazująca nam że nie zawsze doceniamy to co mamy. Młoda kobieta, która ma w życiu wszystko- dziecko, cudownego męża, dom, pracę – pragnie więcej. Pragnie innego mężczyzny, który był jej pierwszą miłością w czasach młodości. Niestety ich drogi się rozeszły, ale pamięć została. Kobieta myślała że wszystko ujdzie jej płazem, jednak mąż dowiedział się o wszystkim. Przyłapał ją na pocałunku – pocałunku który miał być ostatnim pocałunkiem niedoszłych kochanków. Oficjalnie w łóżku z byłym nigdy nie wylądowała, ale flirt wymykał się spod kontroli na każdym możliwym kroku. „Cześć, co słychać?” To jedno zdanie wycięta jej e-maila do męża który postanowił się wyprowadzić i zakończyć to, co było piękne. Coś co ona zniszczyła.

Magdalena Witkiewicz „Moralność Pani Pionek”

Pani Pionek była lekarzem. Jej mąż też był lekarzem. Syn postanowił sprzeciwić się mamie i nie skończyć medycyny jednak plany planami a życie życiem i oficjalnie został ginekologiem – co też nie do końca ucieszyło tytułową bohaterkę. Gdy syn postanowił w wieku ponad 30 lat wyprowadzić się od rodziców i zacząć swoje życie – bohaterka oszalała. Kombinowała przez pół książki, zaczęła kupować ubrania do trumny, buty – całą masę butów. A miarka przebrała się, gdy na 3 tygodnie postanowiła opuścić męża i pojechać na wakacje. Okazało się, że żadnych wakacji nie było – była za to operacja. Rak. By syn nie był świadkiem wysłała go do znajomego ze stanów zjednoczonych pod pretekstem nauki. Bohaterka podczas pobytu w szpitalu poznała cudowną dziewczynę, która była idealną kandydatką na żonę dla jej syna. Ale syn już się zakochał.. dokładnie w tej samej kobiecie którą wybrała dla niego mama.

Jodi Picoult „Jesień cudów”

Historia z religią w tle. Zaczyna się od zdrady, przeprowadzki i problemów. Później mała dziewczynka zaczyna opowiadać że ma przyjaciela. Przyjaciel jest z nią na każdym kroku, rozmawia z nią. Po czasie okazuje się, że dziewczynce ukazuje się Bóg. Dzięki niej chorzy zostają wyleczeni. Pewien dziennikarz szuka sensacji i koczuje pod ich domem całymi dniami (nie tylko on, z czasem zbiera się tam pokaźna ilość gapiów – ludzi którzy też chcą zostać uleczeni). Masa problemów, niedomówień, ludzi rzucających kłody pod nogi i były mąż który chce odebrać żonie prawa. Czy największy wróg okaże się w tym przypadku przyjacielem i pomoże dwóm zagubionym istotą przetrwać te trudne chwile?

Nicholas Sparks „Jesienna miłość”

Nie jestem pewna, czy na podstawie tej książki nie powstał jakiś film. Jestem wręcz przekonana że tak – ale nie wiem jaki to, jak znajdę informację zaktualizuje dane – a może Ty poznasz wątki i pomożesz mi? Nastolatek który jest synem ważnej osoby, planuje iść na uniwersytet. Jednak nie specjalnie dbał o oceny, nie uprawiał sportu i nie wyróżniał się niczym szczególnym by się dostać. Tata narzucił mu kandydowanie do samorządu szkolnego. Jego obowiązkiem było zorganizowanie balu – na który nie mógł pójść sam, dlatego zaprosił ostatnią wolną dziewczynę w szkole. Nie spodziewał się że ten dzień będzie początkiem ich historii. Później działo się wiele : wspólne próby do udziału w przedstawieniu na święta, odwiedzanie dzieci z domu dziecka, odprowadzanie ze szkoły. Chłopak się zakochał.. a wtedy okazało się że dziewczyna od dawna jest chora. Wiedziała już to na balu, ale ukrywała fakt by nikt się nad nią nie litował. Białaczka odbierała jej siły każdego dnia. Dziewczyna dużo spała, chudła, przestała chodzić. Chłopak czuł, że to nie wszystko – że musi coś zrobić. Chce spełnić jej marzenie – o ślubie, o kościele pełnym ludzi patrzących na nią..

Magdalena Witkiewicz „Panny roztropne”

Książka o wszystkim i o niczym. Była sportsmenka wyprowadza się z miasta by zacząć żyć od nowa – nie chce być już rozpoznawalna. Mieszkanie wynajmuje od dziewczyny która szuka swojego miejsca w życiu. Nie wiem jak ją opisać, bo w tej książce dzieje się tyle, że opisanie jej zajęłoby mi chyba cały dzień! Serio. W skrócie : beznadziejny zarządca mieszkania, który osądza ją o prowadzenie agencjo towarzyskiej. Mała dziewczynka, którą ojciec wychowuje samodzielnie, próbuje tak ustawić sytuację by tata więcej czasu spędzał z dziewczyną którą wybrała. I wiele, wiele więcej.

 

Dopiero gdy napisałam ten post, zauważyłam że większość z nich napisała Magdalena Witkiewicz. Serio wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. Bardzo łatwo się to czyta. Lekkie książki które poruszają takie życiowe tematy i dają mimo wszystko do myślenia.

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

1 komentarz

  • Odpowiedz AgnieszkaEs 26 października 2017 at 08:34

    Jesienna Miłość = film Szkoła Uczuć. Ile razy oglądam, tyle razy ryczę…

  • Odpowiedz

    Nasz Instagram