Kuchnia

Tarta po naszemu – musisz spróbować!

28 kwietnia 2017

Każda z nas miała sytuację chociaż raz w swoim życiu, gdy placek który chciała wykonać okazał się totalnym nieporozumieniem. Zakalec, ścięty krem, kompletnie niedobrany smak i inne przygody masz na swoim koncie. I tu ja przybywam Ci z pomocą! Mało tego to cudo ma jeszcze jedną zaletę!

Jaka to zaleta?

Do wykonania tego placka nie potrzebujesz piekarnika. Jako perfekcyjna Pani domu, która w wyposażeniu swojej kuchni nie ma piekarnika – to znaczy ma, ale zepsuła się regulacja temperatury a pieczenie placka przy 250 stopniach Celsjusza nie jest najlepszym pomysłem, fajnie za to wychodzi pizza – wiec, tak jak mówiłam – nie potrzebujesz go!

Samo wykonanie zajmuje max 20 minut, plus 4 godziny tężenia w lodówce.

Jakie składniki potrzebujemy

Na spód:

220g herbatników
110g masła
2 łyżki kakao
3 kostki czekolady (opcjonalnie)

Krem:

1 serek mascarpone
50 ml śmietanki 30%
1,5 tabliczki białej czekolady

plus owoce – dowolne, u mnie maliny.

Wykonanie:

Ciasteczka kruszysz blenderem, dodajesz roztopione masełko, kakao plus pokrojoną w malutką kosteczkę czekoladę. Wylepiasz tym formę do tarty. Teraz krem, w kąpieli wodnej rozpuszczasz czekoladę ze śmietanką. Lekko studzisz i dodajesz powoli krem masacrpone. Mieszasz delikatnie, do momentu gdy wszystkie grudki znikną. Wylewasz na „ciasto” dekorujesz owocem i zostawiasz w lodówce na minimum 4 godziny. Proste prawda?

 

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

You Might Also Like

Brak komentarzy

Odpowiedz

 

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj 5% rabatu na zakupy w naszym sklepie.

 

Zagadzam się na newsletter

Zagadzam się na newsletter